(Last Updated On: 08|09|20)

Την Τρίτη (8/9) πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των 10 ομίλων της Γ’ Εθνικής στα γραφεία της ΕΠΟ, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Η πρεμιέρα θα γίνει στις 11 Οκτωβρίου και το φινάλε στις 18 Απριλίου 2021. Ο λόγος που η Γ’ Εθνική καθυστερεί να ξεκινήσει έχει να κάνει με το γεγονός πως ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο για την Super League 2 και την Football League.

Έως και την αυγή του Οκτώβριο θα τακτοποιηθεί και η προκήρυξη του πρωταθλήματος που παραμένει σε εκκρεμότητα. Κατά την διαδικασία της κλήρωσης ο πρόεδρος Επιτροπής Διοργανώσεων Παναγιώτης Δημητρίου τόνισε πως η ΕΠΟ προσπαθεί για να έχουν κόσμο τα γήπεδα στην Γ’ Εθνική. Θυμίζουμε πως ήδη διέρρευσε κυβερνητικό πλάνο για φιλάθλους από την 3η αγωνιστική της Super League.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο 1ος, ο 2ος και ο όμιλος της Κρήτης θα έχουν εμβόλιμες αγωνιστικές που θα γίνουν σε 4 Τετάρτες. Ειδικότερα στις 21/10, 18/11, 16/12, 7/1.

 

Δείτε την 1η αγωνιστική και το πρόγραμμα στον 8ο όμιλο της Γ’ Εθνικής για τη σεζόν 2020-2021 στην οποία συμμετέχει ο ΑΟ Πηλίου.

Με 12 ομάδες διεξάγεται και ο 8ος όμιλος της Γ’ Εθνικής και πρόγραμμα 22 αγωνιστικών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική
Αίας Σαλαμίνας  – Ακράτητος
ΑΕ Πυλίου  – ΑΠΕ Μικρασιατική
Πανελευσινιακός  – Αιολικός
Αετός Λουτρών  – Κερατσίνι
Θύελλα Ραφήνας  – ΑΟ Καραβάς
Πυθαγόρας  – Αστέρας Βάρης
2η αγωνιστική
ΑΕ Πυλίου  – Αίας Σαλαμίνας
Ακράτητος  – Πανελευσινιακός
ΑΠΕ Μικρασιατική  – Αετός Λουτρών
Αιολικός  – Θύελλα Ραφήνας
Κερατσίνι  – Πυθαγόρας
Αστέρας Βάρης  – ΑΟ Καραβάς
3η αγωνιστική
Αίας Σαλαμίνας  – Πανελευσινιακός
Αετός Λουτρών  – ΑΕ Πυλίου
Θύελλα Ραφήνας  – Ακράτητος
Πυθαγόρας  – ΑΠΕ Μικρασιατική
Αστέρας Βάρης  – Αιολικός
ΑΟ Καραβάς  – Κερατσίνι
4η αγωνιστική
Αετός Λουτρών  – Αίας Σαλαμίνας
Πανελευσινιακός  – Θύελλα Ραφήνας
ΑΕ Πυλίου  – Πυθαγόρας
Ακράτητος  – Αστέρας Βάρης
ΑΠΕ Μικρασιατική  – ΑΟ Καραβάς
Κερατσίνι  – Αιολικός
5η αγωνιστική
Αίας Σαλαμίνας  – Θύελλα Ραφήνας
Πυθαγόρας  – Αετός Λουτρών
Αστέρας Βάρης  – Πανελευσινιακός
ΑΟ Καραβάς  – ΑΕ Πυλίου
Κερατσίνι  – Ακράτητος
Αιολικός  – ΑΠΕ Μικρασιατική
6η αγωνιστική
Πυθαγόρας  – Αίας Σαλαμίνας
Θύελλα Ραφήνας  – Αστέρας Βάρης
Αετός Λουτρών  – ΑΟ Καραβάς
Πανελευσινιακός  – Κερατσίνι
ΑΕ Πυλίου  – Αιολικός
Ακράτητος  – ΑΠΕ Μικρασιατική
7η αγωνιστική
Αίας Σαλαμίνας  – Αστέρας Βάρης
ΑΟ Καραβάς  – Πυθαγόρας
Κερατσίνι  – Θύελλα Ραφήνας
Αιολικός  – Αετός Λουτρών
ΑΠΕ Μικρασιατική  – Πανελευσινιακός
Ακράτητος  – ΑΕ Πυλίου
8η αγωνιστική
ΑΟ Καραβάς  – Αίας Σαλαμίνας
Αστέρας Βάρης  – Κερατσίνι
Πυθαγόρας  – Αιολικός
Θύελλα Ραφήνας  – ΑΠΕ Μικρασιατική
Αετός Λουτρών  – Ακράτητος
Πανελευσινιακός  – ΑΕ Πυλίου
9η αγωνιστική
Αίας Σαλαμίνας  – Κερατσίνι
Αιολικός  – ΑΟ Καραβάς
ΑΠΕ Μικρασιατική  – Αστέρας Βάρης
Ακράτητος  – Πυθαγόρας
ΑΕ Πυλίου  – Θύελλα Ραφήνας
Πανελευσινιακός  – Αετός Λουτρών
10η αγωνιστική
Αιολικός  – Αίας Σαλαμίνας
Κερατσίνι  – ΑΠΕ Μικρασιατική
ΑΟ Καραβάς  – Ακράτητος
Αστέρας Βάρης  – ΑΕ Πυλίου
Πυθαγόρας  – Πανελευσινιακός
Θύελλα Ραφήνας  – Αετός Λουτρών
11η αγωνιστική
ΑΠΕ Μικρασιατική  – Αίας Σαλαμίνας
Ακράτητος  – Αιολικός
ΑΕ Πυλίου  – Κερατσίνι
Πανελευσινιακός  – ΑΟ Καραβάς
Αετός Λουτρών  – Αστέρας Βάρης
Θύελλα Ραφήνας  – Πυθαγόρας

 120 total views,  4 views today

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ