Οι παραπονούμενοι!

• Επί μακρόν, ήταν στα ...κεραμίδια ψάχνοντας τρόπους για να πάρουν το παιχνίδι. Φυσικά αυτό που είναι αξιοσημείωτο αφορά τις επιθέσεις στο τέλος του αγώνα, πιθανώς γιατί άλλα περίμεναν.
  • Μάλιστα αστόχησαν να κατηγορούν και να απειλούν για τον δεύτερο γύρο, όταν είναι γνωστές οι καλές σχέσεις των δυό διοικήσεων.
(Last Updated On: 18|04|21)

Τη δεύτερη νίκη της πήρε η Ρόδος, που επικράτησε 1-0 εντός έδρας του Αιγάλεω και έφτασε τους 10 βαθμούς όντας στην 3η θέση της βαθμολογίας, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της FL ,αφήνοντας την ομάδα του Αιγάλεω στην 7η θέση.

Ομάδα από σκληρό μέταλλο η Ρόδος, έδειξε από την αρχή του παιχνιδιού, ποιος είναι το αφεντικό!!! Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, είχαν την κατοχή της μπάλας, τον έλεγχο , δύο φορές προσπάθησαν να ανοίξουν το σκορ αλλά το Αιγάλεω κράτησε ανέπαφη την εστία του.

Στο 55ο λεπτό ο Τσιλιγκίρης εκτέλεσε κόρνερ για το Αιγάλεω, ο Τσιτσάρης πήρε την κεφαλιά αλλά απέκρουσε ο Πίτκας.

Η Ρόδος πίεζε διαρκώς καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα , με το Αιγάλεω να περιμένει υπομονετικά να βρει χώρους για αντεπίθεση. Μέχρι το 89ο λεπτό όπου σημειώθηκε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Ο Δελαπόρτας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Καψάλης πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι με τον Σικαλιά να λέει «όχι». Ο Μπαξεβάνος με δυνατό σουτ στην επαναφορά δεν άφησε περιθώρια και σκόραρε για την Ρόδο.

Ρόδος (Βελιτζέλος): Πίτκας, Πεχλιβανόπουλος, Καψάλης, Ριτάκο, Καραγεώργης (46′ Χύσι), Δελαπόρτας, Αρναρέλλης (77′ Λίχτι), Μαρτσάκης (61′ Βουργουτζής), Μπαξεβάνος, Τσίπρας (77′ Μακρής), Σέρεντιουκ (61′ Ρεβυθόπουλος).

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Σταματάκης (64′ Λάσκαρης), Αναστασίου, Οικονόπουλος, Βλάχος, Μαχαίρας, Γουερέ (46′ Πινιώτης), Κασνέτσι (90′ Χαντί), Μπαρμπαρούσης, Τσίτσαρης, Τσιλιγκίρης (87′ Οκάν).