(Last Updated On: 05|09|19)

Κρητικός όμιλος δημιουργήθηκε τελικά με βάση την  κατάρτιση των ομίλων της Γ΄ Εθνικής που εγκρίθηκε από την ΕΠΟ στην σημερινή σύσκεψη.

Οι ομάδες των ομίλων αναλυτικά:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ένωση Άνθειας/Αριστείνου

Μέγας Αλεξέανδρος Ιάσμου

Ηρακλής Νέου Ζυγού

Ορφέας Ξάνθης

Άρης Αβάτου

Νέστος Χρυσούπολης

Δόξα Θεολόγου

Κεραυνός Πέρνης

Αετός Ορφανού

Πανδραμαϊκός

Δόξα Κάτω Καμήλας

Απόλλων Παραλιμνίου

Πανσερραϊκός

Κιλκισιακός     Υποβιβάζονται 6 ομάδες

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αγροτικός Αστέρας

Μακεδονικός

Ποσειδώνας Μηχανιώνας

Θερμαϊκός Θέρμης

Αλπωμός Αριδαίας

Εδεσσαϊκός

ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών

Θύελλα Σαρακηνών

Νέα Καλλικράτεια

ΑΟ Σειρήνα

Αστραπή Μεσοποταμίας

ΠΑΣ Φλώρινα

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας

Νίκη Αγκαθιάς    Υποβιβάζονται 6 ομάδες

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Ηρακλής Λάρισας

Οικονόμος Τσαριτσάνης

ΑΕ Καρίτσας

Δίας Δίου

Πιερικός

Διαγόρας Στεφανοβικείου

ΓΣ Αλμυρού

Θησέας Αγρίας

Διγενής Νεοχωρίου

ΑΣ Μετέωρα

Ατρόμητος Παλαμά

ΑΟ Σελλάνων

ΑΠΟ Αταλάντη

ΑΟ Ποταμιάς  Υποβιβάζονται 6 όμαδες

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Ευπαλίου

Αστέρας Ιτέας

ΑΕ Μεσολογγίου

Ναυπακτιακός Αστέρας

Αναγέννηση Άρτας

ΠΑΣ Πρέβεζα

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου

Τηλυκράτης Λευκάδας

ΑΟ Ανατολής

ΑΕ Λευκίμης

Θιναλιακός

ΑΕΠ Καραγιαννίων

Μακεδονικός Φούφας

Σούλι Παραμυθιάς Υποβιβάζονται 6 ομάδες

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Κηφισιάς

Φωστήρας

Ηλυσιακός

Καλλιθέα

Άγιοι Ανάργυροι

Άγιος Ιερόθεος

Εθνικός Πειραιά

ΑΕ Μοσχάτου

Ερμής Κορυδαλλού

ΑΠΟ Κερατσίνι

Ακράτητος

Άνω Μερά Μυκόνου

Θύελλα Καμαρίου

Πανθηραϊκός Υποβιβάζονται 6 ομάδες

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Μαρκό

Θύελλα Ραφήνας

Παλληνιακός

Αχαρναϊκός

Αήττητος Σπάτων

Ρόδος

Αιολικός

ΑΟ Υπάτου

ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου

ΑΟ Νέας Αρτάκης

ΑΕΚ Τρίπολης

Παναρκαδικός

Κόρινθος ’06  Υποβιβάζονται 5 ομάδες

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Ναύπλιο 2017

Παναργειακός

Ένωση Ερμιονίδας

ΑΟ Διαβολιτσίου

Πανηλειακός

ΠΑΟ Βάρδας

Ολυμπιακός Ζαχάρως

Πανγυθεατικός

Αστέρας Βλαχιώτη

ΠΣ “Η Σπάρτη”

Θύελλα Πατρών

Διαγόρας Βραχνέικων

ΑΟ Τσιλιβή

ΑΠΣ Ζάκυνθος Υποβιβάζονται 6 ομάδες

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Πόρου

ΠΟΑ-Ατσαλένιος

Γιούχτας

Ηρόδοτος

ΑΟ Αγίου Νικολάου

Ρεθυμνιακός

Επισκοπή

Πανακρωτηριακός

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ  Υποβιβάζεται 1 ομάδα

Οι προβιβασμοί.

Οι δύο πρώτοι των ομίλων θα συγκροτήσουν δύο νέους ομίλους μπαράζ μετά από κλήρωση και θα αποτελούνται από τέσσερις ομάδες ο κάθε όμιλος.  Οι δύο πρώτοι του κάθε ομίλου θα προβιβαστούν στην Football League. Συνεπώς δεν υπάρχει απευθείας άνοδος και προβιβάζονται συνολικά τέσσερις ομάδες.

 604 total views,  4 views today

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ