Το δύο στα δύο έκανε η Καλαμάτα, καθώς επικράτησε με 2-0 του Ιάλυσου στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας.

Ο Ιάλυσος ξεκίνησε δυνατά στο μάτς και μόλις στο 11ο λεπτό ο Φράγκος απείλησε με ένα σούτ προς την εστία του Πάντου αλλά δεν κατάφερε να βρεί στόχο, καθώς και στο  18ο ο Φράγκος επιχείρησε το σουτ αλλά αυτό σταμάτησε στα δοκάρια του Πάντου. Η αντίδραση της Καλαμάτας ήταν άμεση, αλλά το κόρνερ που κέρδισε στο 20′ πέρασε ανεκμετάλευτο, ενώ σουτ του Ζαχαρόπουλου ένα λεπτό αργότερα εξουδετέρωσε με άνεση ο Ανδρούτσος.

Στο 25ο λεπτό μια  ολιγωρία στην άμυνα της Καλαμάτας  λίγο έλειψε  να φέρει το 0-1 για τον Ιάλυσο με τον Φράγκο ξανά ο οποίος  δημιούργησε αρκετά προβλήματα στην άμυνα της Καλαμάτας δείχνοντας την εξαιρετική του κλάση. Τα λάθη των αμυντικών της Μαύρης Θύελλας συνεχίστηκαν και ο Ιάλυσος έχασε άλλες δύο καλές ευκαιρίες στο 30΄ με τον Μαρτσάκη και στον 35ο λεπτό με τον Αυγενικού. Στο 47ο λεπτό ο Στεγίδης εκτέλεσε κόρνερ, ο Μάκος έκανε την προβολή και  το 1-0, μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς το Στάδιο της παραλίας.

Η Καλαμάτα ήταν καλύτερη στο δεύτερο μέρος και στο 73ο λεπτό  ο Οσμάνατζιτς έκανε τη σέντρα, ο Στεργίδης γύρισε την μπάλα στον Κουιρουκίδη ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ιάλυσου κάνοντας το 2-0. Στο 81΄ο Οσμάνατζιτς έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν μετά από κούρσα και σέντρα του Στεργίδη κατάφερε να  “κρεμάσει” τον Ανδρούτσο, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Χατζιδήμπας προσπάθησε να μειώσει για τον Ιάλυσο αλλά ο Πάντος ήταν σε ετοιμότητα.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Β. Βούζας): Πάντος, Τσουβαλτζίδης, Γαλούπης, Ιντζίδης, Μάκος, Ζαχαρόπουλος, Μπάμπης, Στεργίδης, Κουιρουκίδης (74′ Rakic), Vukmirovic (82′ Καζβιρόπουλος), Αλεξόπουλος (56′ Οσμάνατζιτς).

ΙΑΛΥΣΟΣ (Ν. Καραμπετάκης): Ανδρούτσος, Μακρυδημήτρης, Τριποτσέρης, Πατινιώτης, Ρεκλείτης (80′ Παπαδόπουλος), Χατζηδίμπας, Αυγενικού, Νατσιόπουλος (63΄ Κούγιος), Μαρτσάκης, Χειμωνέτος, Φράγκος (56′ λ.τρ Μπαρέττας).