Τη δεύτερη σερί νίκη της με 4-0 πήρε η Κ16 της Ρόδου εκτός έδρας στο γήπεδο της Χάλκης με την αντίστοιχη ομάδα ,στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΠΣΔ. Το συγκρότημα του κ. Σαχινίδη υπερείχε ουσιαστικά στο πρώτο ημίχρονο με καλή διαχείριση της μπάλας και σωστά ανοίγματα από τους παίκτες . Η ομάδα της Ρόδου προηγήθηκε 3-0 στη λήξη του ημιχρόνου με γκολ των Τιόλη Σταθόπουλου και Ζαγουρή. Στην επανάληψη η ομάδα της Χάλκης ανέβασε ρυθμούς και πίεσε αρκετά είχε ευκαιρίες για γκολ αλλά ο τερματοφύλακας της Ρόδου λειτούργησε σωτήρια κάτω από τα δοκάρια . Στις καθυστερήσεις του 2ου ημιχρόνου ήρθε το 4ο γκολ από τον Σταθόπουλο για την ομάδα του κ. Σαχινίδη  όπου βρίσκεται πρώτη στο βαθμολογικό πίνακα με 6 βαθμούς.